۰ تا ۱۰۰ تعمیر مبل در ۱۰ دقیقه

۱۰ دقیقه زمان لازم است تا همه ترفندهای مربوط به تعمیر مبل را بیاموزید. سپس نسبت به سفارش تعمیر مبل به مجموعه ” مبــل شـنـاس کــمره ” اقدام نمایید.  متن زیر حاصل سال ها تجربه ی من  “محـمد کــمره”  در زمینه تولید و  تعمیرات مبل است. در این مقاله سعی کردیم همه سوالات شما را پاسخ بدهیم. همچنین می توانید در قسمت دیدگاه سوالتان را مطرح کنید و بصورت آنلاین پاسخ خود را دریافت کنید.

مناطق تحت پوشش ما  ۵-۳-۲-۱

هزینه حمل و نقل و کارگری طبقات رایگان است.

مبل نو بخرم یا تعمیر کنم ؟

مبـل نو بخرم یا مبـلم را تعمیر کنم ؟؟ این اولین سوالی است که شما باید قبل از اقدام به تعمیر مبـل از خودتان بپرسید. پاسخ این سوال ساده است کافی است قبل از تماس با مراکز مختلف تعمیر مبل به مبل فروشی های شهر خود سر بزنید تا مدل های جدید و بروز مبلمان را ببینید، پارچه های مد روز را ببینید و از آنها ایده بگیرید. قیمت چند مدل مبل را بپرسید و یادداشت کنید. عجله نکنید بیشتر تحقیق و جستجو کنید گاهی ممکن است با کمی صبر و حوصله بتوانید به جای تعمیر مبل یک دست مبل نو بخرید. ممکن است این کار چندین روز و گاهی چندین هفته وقت شما را بگیرد اما واقعا ارزش دارد.

پس از تحقیق کامل و مراجعه به نمایشگاه های مبـل در سطح شهر قیمت ها را مقایسه کنید. به احتمال بسیار زیاد هزینه تعمیر مبل برای شما بسیار کمتر از خرید یک دست مبل نو است. مبل خود را در منزل بررسی کنید، اگر شکستگی شدید چوب ندارد و یا دچار موریانه و بوی بد نشده است و از همه مهمتر اگر هنوز این مبل را دوست دارید و هنوز برای شما یادآور خاطرات است می توانید نسبت به تعمیر مبل اقدام کنید.

نحوه سفارش تعمیر مبل

مرحله اول : ارسال تصویر به ۰۹۰۲۲۶۰۸۰۰۹

مرحله دوم : مشـاوره و اعلام هزینه تعـمیر

مرحله سوم : سفارش تعمیرات مبل

بهترین زمان برای تعمیر مبلمان

در ماه فروردین سفارش تعمیر مبل ندهید. به این دلیل که معمولا بسیاری از کارگر ها تا پایان سال کار می کنند و پس از عید نوروز ترک کار می کنند. گرفتن نیروی جدید در فروردین ماه کار آسانی نیست. پس ممکن است به دلیل نبود کارگر کار شما چندین روز زمان ببرد.

اردیبهشت و خرداد بهترین زمان برای تعمیرات مبل است، این دو ماه زمـان طلایـی برای تعمیر مبل است. فشار کار در اردیبهشت و خرداد کم است و از طرفی قیمت اجناس مصرفی از قبیل فوم سرد و اسفنج پس از گذشتن دو ماه از سال مشخص شده است. این دو ماه زمانی است که علاوه بر شرایط هوا که بسیار بر کارکرد افراد تاثیر دارد، حال روحی مردم نیز بهتر است زیرا پس از یک استراحت طولانی و با اعصابی آرام به کار برگشته اند. از طرفی معمولا برای تمامی کارهای فنی قیمت های پایین تری نسبت به سایر ماه های سال اعلام می کنند.

تیر، مرداد، شهریور و مهر ماه های جابجایی مستاجران است. معمولا افراد هنگام جابجایی منازل خود سفارش تعمیر مبل می دهند. طی سالیان ۹۸ و ۹۹ با وجود تورم بسیار زیاد این اتفاق به اوج رسید. به این دلیل که خانم ها دوست دارند با ورود به منزل جدید یک تغییر دکور اساسی داشته باشند. پیشنهاد ما این است در این سه ماه سفارش تعمیر ندهید.

آبان، آذر و دی هم جزو زمان های بسیار عالی تعمیر مبل است. زیرا به تجربه بسیار دیده ایم که حتی استادکاران ماهر نیز در فصل زیبای پاییز بهتر و با سلیقه تر کار می کنند. شاید کوتاه بودن روز در فصل پاییز و زمستان باعث می شود کارگران خواب بیشتری داشته باشند و در نتیجه با حوصله تر کار کنند. باز هم تکرار می کنم این موارد فقط بر اساس تجربه ما و سایر همکاران ماست.

بهمن و اسفند جز شلوغ ترین روز های کاری سال هستند. خلاصه و با صداقت کامل بگویم همه ما کسبه تمام سال کار می کنیم تا به شب عید برسیم. شما در دو ماه پایانی سال باید به نسبت سایر ماه ها پول بیشتری پرداخت کنید. این امر طبیعی است زیرا تعداد سفارش های عقب افتاده در ۱۰ ماه قبل قرار است در این دو ماه انجام شود. تعداد سفارش زیاد و تعداد مرکز تعمیر مبل کم ; نتیجه چیزی جز افزایش قیمت نیست.

چطور یک مرکز تعمیر مبل خوب پیدا کنم ؟

مهمترین قسمت سفارش تعمیر مبل پیدا کردن مرکز قابل اطمینان است. خلاصه بگویم برای انتخاب بهترین گزینه در هر چیزی، دو مورد رو لحاظ کنید: ۱- صبور باشید  ۲- استرس نداشته باشید. این موضوع به قدری مهم و مساله ساز است که به طور جداگانه در مقاله ای تحت عنوان ” ۷ مورد مهم قبل از تعمیر مبل را بخوانید” نوشته شده و می توانید مطالعه کنید.

نکته بسیار مهم : مبل را به تعمیرکار مبل بسپارید نه دلال تعمیرمبل. تعمیر کار مبل شخصی است که نه تنها پشت تلفن با شما صحبت می کند بلکه کارگاه و تخصص نیز دارد و می تواند تمام مراحل مبل را در حضور شما انجام دهد. متاسفانه حضور دلال های تعمیر مبل در سال های اخیر بسیار زیاد شده است و با یک جستجو در اینترنت متوجه خواهید شد که چطور مشتریان را به تعمیرکاران متصل می کنند و کمیسون خود را می گیرند و در نهایت در سایت های خود می نویسند کیفیت کار تعمیر کار معرفی شده هیچ ارتباطی به ما ندارد !!! افتخار ما در مجموعه “مبـل شنـاس کــمره” این است که تخصص ما تعمیرات مبل است .

چرا اختلاف قیمت تعمیر مبل بسیار زیاد است ؟

کافی است به مراکز مختلف تعمیر مبل مراجعه نمایید یا تماس بگیرید. با قیمت های بسیار متفاوتی روبرو خواهید شد. این اختلاف قیمت دلایل مختلفی دارد که مهمترین آن میزان مهارت مجموعه و نوع جنس مورد استفاده است. به طور حتم میزان کیفیت بر قیمت تاثیر گذار است و از طرفی مزد یک استاد کار ماهر با یک رویه کوب تازه کار بسیار متفاوت است. اما این نکته را فراموش نکنید که قیمت بالا لزوما دلیلی بر کیفیت نیست ولی قیمت پایین حتما دلیلی بر بی کیفیت بودن است. مهمترین نقطه اعتدال است که شما با تحقیق می توانید به آن برسید.

تقسیم بندی تعمیر مبل

۱- تعمیر مبل راحتی

رویه کوبی غیر مستقیم : مبل هایی که رویه کوبی آنها به صورت کیسه ای انجام می شود. این مدل مبل ها بیشتر کار خیاطی دارند تا رویه کوبی و پس از خیاطی پارچه، رویه ها مانند لباس بر تـن مبـل می نشینند. در مورد مبل های راحتی این سبک کار متداول تر است.

رویه کوبی مستقیم : مبل هایی که رویه کوبی آنها بصورت برش و کوبیدن انجام می شود. برعکس حالت اول در این حالت، رویه کوبی بیشترین زمان را می گیرد و خیاطی کمترین.

۲- تعمیر مبل استیل و کلاسیک

تمامی مبل های استیل و کلاسیک از قبیل مبل اتریشی، مبل فرهی، مبل چپندر، مبل فرانسوی و … به صورت رویه کوبی مستقیم هستند و اگر از نوع تشک دوبل باشند تنها تشک آنها نیاز به خیاطی دارد.

سه نکته بسیار مهم در تعمیر مبل استیل و کلاسیک که جایی گفته نشده است :

 • لفاف یا گیلگی کاری :

چنانچه مبل شما از نوع تشک ثابت است قسمت جلویی نشیمن مبل یا صندلی ناهارخوری را لمس کنید. صدای خش خش می شنوید ؟ تعجب نکنید مبل شما تمام استاندارد های یک مبل عالی را دارد. اما اگر ندانید این استانداردها از بین می رود.در قدیم استادکاران ماهر برای ساخت و تولید یک مبل استیل تشک ثابت از گونی نخی و پوشال برنج برای زیر سازی کار استفاده می کردند. نام این مهارت فوق العاده لفاف یا گیلکی کاری است، مهارتی که کمتر کسی بخاطر دارد و معمولا برای راحتی کار آنها را تخلیه می کنند و از بین می برند.

اما اصول کار این است که این قسمت های مهم نباید از بین بروند و با یک سری اصول و مهارت ها باید تعمیر شوند. اگر شما مبل استیل تشک ثابت دارید مطلع باشید که این قسمت ها نباید از مبل شما خارج شود.

 • بارگیری با تخم پنبه و کرک :

متاسفانه یک باور غلط که در بین مردم جا افتاده و یک سری افراد بی مهارت با تهیه فیلم از مبل های استیل نشان می دهند که داخل مبل تخم پنبه و کرک کار شده است. وجود کرک و تخم پنبه در مبل استیل بسیار ضروری و مهم است. زیر سازی یک مبل استیل با همین دو مواد باید انجام شود. بارگیری مبل مانند پی ساختمان است و بعد از بارگیری است که می توان اسفنج را روی مبل کوبید و مراحل رویه کوبی را ادامه داد.

 • تغییر لمسه، خیاره و کوک :

شما می توانید هنگام سفارش تعمیر مبل فرم قسمت تکیه گاه را تغییر دهید. اگر تکیه گاه مبل شما لمسه یا خیاره یا طرح های دیگری مانند دکمه دارد می توانید برای تنوع در هنگام تعمیر تغییراتی در این قسمت ها اعمال کنید و حتی می توانید تکیه گاه را ساده سفارش دهید.

شرایط تعمیر مبل در محل

این قسمت از تعمیر مبل معمولا شامل کارهایی می شود که نیاز به جابجایی مبلمان به کارگاه نیست و می توان با یک سری وسایل در منزل مبل را تعمیر کرد. تعمیر مبل در منزل یا محل کار معمولا شامل پارگی متقال زیر مبل، کنده شدن دکمه لمسه، شکستگی چوب مبل و … می شود. ما سعی کرده ایم تمام آموزش های مربوط به تعمیر مبل را در سایت قرار دهیم در نتیجه با مطالعه مقالات سایت می توانید نسبت به تعمیر مبل در منزل اقدام کنید و خودتان کار تعمیر را انجام دهید. برای مثال مقاله : راهنمای قدم به قدم تعویض فوم سرد در منزل یکی از کاربردی ترین مطالب سایت مبل شناس است.

30 پاسخ
  • پشتیبان
   پشتیبان گفته:

   فهیمه عزیز سلام- بسته به مدل مبل تعویض رویه کامل بین ۱ الی ۲ هفته زمان میبره البته اگر سفارش رنگ چوب هم داشته باشه حدود ۳ هفته

 1. فرخنده
  فرخنده گفته:

  با سلام خداقوت … راه تشخیص اینکه بدونیم بدنه چوبی مبل سالمه و ارزش تعمیر دارد چیست ؟

  پاسخ
  • پشتیبان
   پشتیبان گفته:

   فرخنده عزیز سلام – اگر چوب مبل شما شکستگی نداره و سالمه بهتره تعمیر کنید.مهمترین مورد مبل برای تعمیر کلاف چوبی هست. متقال زیر مبل را بشکافید و ببینید وضعیت چوب های داخل مبل به چه صورت است.

 2. نگار
  نگار گفته:

  سلام تکیه گاه مبل ما دکمه دار است و لمسه خورده اگر حذف بشه و تغییر مدل بدهیم از راحتی کار کاسته نمیشه؟؟؟

  پاسخ
  • پشتیبان
   پشتیبان گفته:

   نگار عزیز سلام – خیر حذف لمسه تاثیری در نشیمن مبل نداره.

 3. معصومه
  معصومه گفته:

  سلام خسته نباشید مبل ما دسته های چوبی دارد اگر بخواهیم قسمت چوبی با پارچه پوشیده بشود باید مبلمان را برای شما بفرستیم یا امکان تعمیر در منزل هست؟

  پاسخ
  • پشتیبان
   پشتیبان گفته:

   معصومه عزیز سلام – بهتره برای این مورد مبل شما به کارگاه انتقال داده شود زیرا باید الگوی دسته گرفته شود و این کار نیاز به لوازم دارد.

 4. پریا
  پریا گفته:

  سلام خسته نباشید مبلمان ما تشک نشیمن جدا میشود امکان تغییر مدل هم در تعمیرات هست که تشک ثابت باشد ؟؟

  پاسخ
  • پشتیبان
   پشتیبان گفته:

   پریا عزیز سلام – در اکثر مدل های مبمان این امکان وجود دارد که تشک از حالت دوبل به ثابت تغییر کنید اما بهتر است برای راهنمایی دقیق تر تصویر مبل را واتس اپ کنید.

  • پشتیبان
   پشتیبان گفته:

   حمید عزیز سلام – بله ۵ سال ضمانت کتبی

 5. ایران منش
  ایران منش گفته:

  گروه مبل شناس عالی عالی مبل های من خیلی قشنگ شد تمیز و حرفه ای واقعا خوشحالم که شما را پیدا کردم و مبل هام شما تعمیر کردید تشکر فراوان

  پاسخ
 6. ناهید
  ناهید گفته:

  مطالب عالی بود….ای کاش راجب تعمیر صندلی ناهارخوری توضیح میدادید چجوری تو خونه پارچه هاش را عوض کنیم…. من پسر بچه کوچک دارم همه پارچه ها را شکلاتی کرده در نظر دارم خودم پارچه رویه را عوض کنم اگر راهنمایی کنید ممنون میشم

  پاسخ
  • پشتیبان
   پشتیبان گفته:

   ناهید عزیز سلام – بزودی آموزش تعویض پارچه صندلی در سایت قرار داده می شود-

  • پشتیبان
   پشتیبان گفته:

   پندار عزیز سلام – خیر برای مشاوره قیمت تعمیر یا سایر امور لطفا تصویر مبل را ارسال بفرمایید.

 7. لاله
  لاله گفته:

  سلام و خسته نباشید منطقه امیر آباد تحت پوشش دارید ؟
  من مبل ۹نفره سلطنتی دارم میخاستم پارچه مبلمان را عوض کنم.

  پاسخ
  • پشتیبان
   پشتیبان گفته:

   لاله عزیز سلام – بله کافی است در واتس اپ تصویر مبل را ارسال نمایید.

  • پشتیبان
   پشتیبان گفته:

   درود برشما – برای تعویض رویه تشک ها می بایست رویه قبلی را همراه با خود به مغازه بیاورید.

 8. فاطمه
  فاطمه گفته:

  سلام ممنون از اطلاعات بسیار عالی مبلمان ما گیلکی کاریه جالبه که قبل از خوندن این مطلب تصمیم داشتیم بگیم تعمیر کار بیاد و تمام قسمت های مبل به جز کلافشو دور بریزه

  پاسخ
  • پشتیبان
   پشتیبان گفته:

   درود بر شما.بله متاسفانه جدیدا برای بالارفتن سرعت کار و عدم آشنایی مشتریان با مباحث تخصصی مبلمان شاهد این سبک کار های غیر اصولی هستیم. هرگز لفاف مبل را تخلیه نکنید چرا که بهترین نوع زیر سازی مبلمان لفاف هست.

  • پشتیبان
   پشتیبان گفته:

   درود بر شما علی عزیز
   نهایت تشکر را از شما داریم اگر متن را کپی نکنید

  • پشتیبان
   پشتیبان گفته:

   علی عزیز ممنون از نگاه شما – اگر کپی کنید انگیزه ما از دست میره برای نوشتن سایر مطالبی که بدرد مردم میخوره

 9. مسعود احمدي
  مسعود احمدي گفته:

  بسیار عالی توضیح دادید و من تعریف شما رو از برادرم شنیدم، کیفیت کارتون عالیه موفق باشید انشالله

  پاسخ
  • پشتیبان
   پشتیبان گفته:

   مسعود عزیز سلام ، تشکر از لطف و حسن نظر شما

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.