مبل ریلکسی

تعمیر مبل ریلکسی

مبل ریلکسی  در سه مدل دستی، برقی و سالمندی تولید می شود. تفاوت اصلی این سه مدل در موتور آنهاست. مبل ریلکسی ظاهری پفکی دارد زیرا در ساخت آن اغلب از ویسکوز استفاده می شود. در طی سالیان اخیر و با توجه به راحتی بسیار زیاد این مبل فروش آن در بازار افزایش یافت. اما با توجه به اینکه نمونه های اصلی این مبل خارجی است در نتیجه تعمیرات مبل ریلکسی به مهارت بالایی نیاز دارد.

مبل شناس کمره

ما متخصص تعمیر مبل ریلکسی هستیم.


مبل ریلکسی دستی

ساده ترین نوع مبلمان ریلکسی است که مکانیزم باز شدن آن به وسیله کشیدن دستگیره کنار دسته مبل کار میکند. این مدل در سال های ۱۳۷۸ تا ۱۳۸۵ جزو پرفروش ترین مدل های مبلمان راحتی بود. راحتی بسیار زیاد آن همراه با قیمت مناسب در آن سال ها باعث رونق این مدل در بازار شده بود. شاید برای شما هم جالب باشد که بدانید پر سفارش ترین ترکیب رنگ آن قرمز و زرشکی بود.

مدتی بعد و با توجه به سفارشات بالای این مبل تغییرات روی این محصول شروع شد. اولین و جالب ترین تغییر دوخت آن بود. تبدیل تمامی دوخت های ضخیم (نما) به دوخت های دو سوزنه !! و این یک انقلاب برای فروش این محصول بود. در نتیجه خیاطی مبل ریلکسی دستی از حالت ساده به حالت نمای دوسوزنه تبدیل شد.

دسته مبل ریلکسی مکانیزم باز شدن را فعال می کند و باعث می شود قسمت زیر پایی بالا بیاید و همزمان قسمت تکیه گاه به عقب برود. و برای تبدیل از حالت ریلکسی به حالت مبل ساده کافی است با پشت ساق پا زیر پایی را به عقب هل دهیم.

اکنون بخوانید  آموزش خرید اصولی مبلمان

مشاوره واتس اپ

۹ ۰ ۰ ۸ ۰ ۶ ۲ ۲ ۰ ۹ ۰

مبل ریلکسی برقی

برقی شدن مکانیزم، دومین تغییر بزرگ بعد از دوخت دوسوزنه بود. شما با فشردن یک دکمه می توانستید مبل را باز و بسته کنید. این دکمه ابتدا در قسمت بیرونی دسته مبل و جای دستگیره بود.سپس برای راحتی بیشتر به صورت کنترل سیمی درآمد. مهمترین ایراد مدل برقی این بود که هنگام قطعی برق مبل کار نمیکرد.

اما این ایراد بزرگی نبود و همواره مبل ریلکسی دوست داشتنی بود. ایراد بزرگ گیر کردن سیم کنترل زیر مبل و خرابی آن بود.
مبل ریلکسی سالمندی

آخرین و کامل ترین نسخه مبل ریلکسی مدل سالمندی است. این مدل چندین ویژگی عالی دارد. و علاوه بر ویژگی های یک مبل ریلکسی، یک کاربرد عالی دارد. اگر شما برای نشستن و برخواستن روی مبل مشکل دارید می توانید از مبل ریلکسی سالمندی استفاده استفاده کنید.

این مبل ابتدا به حالت تختواب تبدیل می شود و سپس به حالت مبل ساده و در مرحله بعدی می توانید شما را از روی زمین بلند کند و شمارا ایستاده کند تا بتوانید بدون فشار آوردن به زانو و کمر بلند شوید. از نظر من این بزرگترین اتفاق در زمینه مبلمان است!!

آدرس

تهران – فلکه دوم صادقیه – کاشانی – پژوهنده – پیامبرغربی – جهاداکبر – کوچه ۱۱ پلاک ۱۴

تنظیم طبی مبل ریلکسی

ما می توانیم هنگام تولید مبل ریلکسی و یا تعمیر مبل ریلکسی تغییراتی روی آن اعمال کنیم. نشیمن و تکیه گاه مبل ریلکسی به راحتی قابل تغییر سایز است. همچنین میتوانیم ارتفاع نشیمن را کم و زیاد کنیم. معمولا در قسمت نشیمن مبل ریلکسی از اسفنج ویژه استفاده می کنیم. برای تکیه گاه و دسته ها نیز از ویسکوز درجه یک استفاده می کنیم. در نتیجه می توانیم ضخامت نشیمن را با توجه به نیاز مشتریان تغییر دهیم. این  تغییرا حتی پس از سال ها نیز قابل انجام است.

اکنون بخوانید  بهترین زمان تعمیر مبل

نکات نگهداری مبل ریلکسی

۱- هنگام بلند شدن از روی مبل از بسته بودن زیر پایی مطمعن شوید زیرا در صورت باز بودن آن کلاف فلزی تغییر حالت می دهد.

۲- هر ۳ ماه یکبار واکس چرمی مخصوص استفاده کنید تا از پوسته پوسته شدن چرم جلوگیری شود. در هوای سرد ماهی یک مرتبه انجام شود.

۳- برای مبل ریلکسی بعد از استفاده به حالت ایستاده قرار دهید زیرا جک دوم که برای بلند کردن مبل از زمین است در این حالت کمترین فشار را تحمل می کند و باعث افزایش طول عمر مکانیزم می شود.

۴- اگر از گردان استفاده می کنید زیر صفحه فلزی لاستیک یا شلنگ یا چسب قرار دهید تا روی سنگ  و پارکت خش نیندازد.

۵- حدالامکان از آپشن گرمکن استفاده نکنید زیرا باعث کاهش عمر مفید اسفنج و پارچه می شود و در بعضی موارد باعث آتش سوزی می شود.

آپشن

نصب تمامی آپشن های مبل ریلکسی در مرکز “مبل شناس کمره” انجام می شود.

آپشن های مبل ریلکسی

ما می توانیم علاوه بر تعمیر مبل ریلکسی انواع آپشن های مبل را نصب کنیم. هزینه آپشن ها جدا بوده و قیمت ها بستگی به نوع آن دارد.

ماساژور پرتابل و ثابت

دو نوع کلی ماساژور برای مبل ریلکسی استفاده می شود. مدل اول داخل نشیمن و تکیه گاه قرار می گیرد و در حین مراحل رویه کوبی در مبل نصب می شود. مدل دوم بصورت جداگانه است که مشتری می تواند در هر قسمتی از مبل قرار  دهد.

گرم کن مبل ریلکسی

گرم کن مبل ریلکسی بصورت ثابت داخل مبل و زیر پارچه قرار می گیرد. و توسط سیم کشی که به خارج مبل توسط کنترل کار می کند وصل می شود. گرم کن مبل معمولا در قسمت نشیمن قرار می گیرد. بصورت کلی خطرناک است و ممکن است باعث آتش سوزی شود.

اکنون بخوانید  ۷ نکته مهم تعمیر مبل که باید بدانیم

گردان ۳۶۰ درجه ای 

یک صفحه فلزی که از دو تکه آهن تشکیل شده است. معمولا این دو آهن شکل مربع دارند که یکی از آنها روی مبل نصب می شود  و دیگری روی زمین قرار می گیرد. البته مدل دیگر صفحه گردان مبل ریلکسی مانند شکل زیر است که از اتصال یک صفحه مربع و یک صفحه دایره تشکیل شده است.

سیستم ضبط و پخش

نور مخفی زیر کلاف

از لامپ های LED کوچک برای نور پردازی زیر مبل ریلکسی استفاده میشود. این لامپ ها در رنگ های مختلفی وجود دارد.