تعمیر مبل تختخوابشو

تعمیرات مبل تختخوابشو قیمت، پارچه و نمونه کار

تعمیرات مبل تختخوابشو در مجموعه مبل شناس انجام می شود. من محمد کمره هستم و در این مقاله به صورت کامل همه نکات مربوط به تعمیر مبل تختخوابشو را توضیح می دهم. در ابتدا به انواع مدل های مبلمان تختخوابشو رو بررسی می کنیم، سپس به توضیحات فنی تعمیر مبل می پردازیم.

انواع مبلمان تختخوابشو

مبلمان تختخوابشو به چندین مدل تقسیم بندی می شوند. کاناپه های تختخوابشو، مبل های تکی تختخوابشو، مبل های 2 حالته و 3 حالته تخخوابشو. در این مقاله به توضیحات کامل هریک می پردازیم.

با توجه به کاربردی بودن مدل های تختخوابشو به عنوان مبل و تخت خواب می توان فهمید که بصورت طولانی مدت مورد استفاده قرار می گیرند. اما استفاده طولانی مدت ملاکی برای این نیست که به صورت مطلق بگوییم فوم سرد بهتر است یا اسفنج.

تعمیرات مبل تختخوابشو فنردار

در این مدل ها از فنر برای قسمت نشیمن و تکیه گاه استفاده شده است. روی فنر یک لایه نمد یا موکت فشرده شده نصب می شود و در آخر یک لایه اسفنج 30 کیلویی روی آن چسبانده می شود و پارچه رویه کوبی می شود.

  زیبا سازی مبلمان در منزل

بیرون زدن فنر مبل از پارچه

این حالت زمانی رخ میدهد که بین فنر و اسفنج نمد استفاده نشده باشد و یا به مرور زمان نمد از بین رفته باشد. با نشستن و برخواستن نوک فنر باعث پارگی نمد و پارچه شده و در نهایت از پارچه بیرون میزند. در این حالت می بایست از یک لایه نمد جدید استفاده شود.

بالا و پایین شدن سطح نشیمن

پس از مدتی استفاده از مبل تختخوابشو و همچنین پریدن روی این مدل مبل ها فنر ها شکل یکدست خود را از دست می دهند و پستی و بلندی روی مبل ایجاد می شود. برای حل این مشکل می بایست رویه شکافته شود و فنر ها توسط نخ مغزی به صورت شبکه ای به یکدیگر گره بخورند.

 

تعمیر مبل تختخوابشو

مراحل تعمیرات مبل های تختخوابشو فنر دار

  1. گره زدن فنر ها به صورت شبکه ای و یکدست کردن آن
  2. قرار دادن نمد با ضخامت و مقاوت مناسب روی فنر ها
  3. چسباندن اسفنج روی نمد و در نهایت رویه کوبی

تعمیرات مبل تختخوابشو اسفنجی

معمولا در مبل های با ابعاد بزرگ و مخصوصا مبل های ترکیه ای برای راحتی بیشتر کار از اسفنج استفاده می شود. توجه کنید در حالت معمولی و استاندارد از اسفنج 30 کیلویی استفاده می شود و در حالتی که بخواهید کار بسیار نرم شود از اسفنج 35 کیلویی ویژه باید استفاده شود. در مبل های تختخوابشو اسفنجی نیازی به استفاده از فنر و فوم و نمد نیست و پس از زیر سازی بصورت مستقیم از اسفنج استفاده می شود.

  توضیحاتی در مورد تعمیر مبلمان و شماره تماس برای استعلام قیمت هزینه تعمیر مبل در تهران

 

تعمیرات مبل تختخوابشو با فوم سرد

رایج ترین مدل ایرانی مبل تختخوابشو با فوم سرد ساخته می شوند. دوام و ماندگاری بالای فوم سرد باعث شده تا نسبت به اسفنج بیشتر استفاده شود. توجه کنید فوم یا اسفنج هیچ برتری نسبت به هم ندارند بلکه با توجه به قالب مبل می بایست از جنس مورد نیاز استفاده شود.فوم سرد نسبت به اسفنج سفت تر است اما مانند اسفنج خاصیت ارتجایی بالایی دارد.

تعمیرات کاناپه تختخوابشو

 

 

 

 

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *