تعمیرات مبل کلاسیک فرحی

تعمیرات مبل فرحی قیمت، پارچه و نمونه کار

تعمیرات مبل فرحی به 2 صورت کلی انجام می شود. روش اول رویه کوبی با لفاف و اسفنج و روش دوم رویه کوبی با فوم سرد، در ادامه به صورت کامل توضیح میدهیم. ابتدا مدل های مختلف مبل فرحی را معرفی می کنیم و سپس به صورت جداگانه به بررسی هر مدل می پردازیم.

انواع مبل فرحی

مبل فرحی مدل های مختلفی دارد که متاسفانه با توجه به اطلاعات کم در زمینه مبلمان در وب فارسی اکثر مردم از در این زمینه نا آگاه هستند. تا جایی که زمانی که مشتریان برای تعمیر مبل با مجموعه مبل شناس تماس میگیرند، فوری اعلام می کنند که مبل مدل فرحی دارند و می خواهند خیلی سریع از هزینه تعمیرات آن مطلع شوند. از طرفی زمانی که به آنها می گوییم برای مشاوره بهتر عکس مبل را ارسال کنند بلافاصله می گویند مبل ما مدل فرحی هست دیگه !!!

تعمیرات مبل فرحی 3 قاب

اکثر مدل های فرحی شبیه به هم هستند و معمولا تفاوت آنها در تکیه گاه آنهاست. در مبل مدل فرحی 3 قاب منظور این است که قسمت تکیه گاه مبل 3 قسمت دارد که جدای از هم رویه کوبی میشود.

تعمیرات مبل فرحی 3 قاب
  انواع تعمیر مبل

تعمیرات مبل فرحی 3 قاب

 

جالب است بدانید در مدل های فرحی 3 قاب نیز تنوع زیاد است. برای مثال تصویر بالا مبل فرحی 3 قاب قلبی هست. ممکن است مدل های ساده را بیشتر دیده باشید. اما در مجموع همه این مدل ها جز دسته بندی 3 قاب هستند.

تعمیرات مبل فرحی 2 قاب

همانطور که متوجه شدید منظور از قاب تعداد قسمت های مجزای تکیه گاه است. مبل فرحی مدل 2 قاب معمولا سایز کوچک تری نسبت به مبل های فرحی 3 قاب دارند. و این یکی دیگر از مواردی است که اکثرا مردم نمی دانند. تصور رایج این است که همه مبل های فرحی علاوه بر هم شکل بودنف یک اندازه نیز هستند.

تعمیرات مبل فرحی 2 قاب

تعمیرات مبل فرحی 2 قاب

مانند مبل فرحی 3 قاب که مدل های قاب مختلفی مانند قاب قلبی داشت، مبل فرحی 2 قاب نیز مدل های قاب مختلفی دارد. در شکل بالا نمونه کار تعمیر شده مبل فرحی 2 قاب مدل عینکی را ملاحظه می کنید. شما تا اینجا با دو مدل اصلی مبل فرحی آشنا شدید. اما این پایان کار نیست و می بایست مدل های دیگر را نیز ببینید.

فرحی تاج بلند، فرحی 3 تاج و انواع مدل های دیگر از مبل فرحی را در ادامه معرفی می کنیم. اما جالب است بدانید 2 گونه بسیار متداول از مبل فرحی به ترتیب مبل فرحی مدل 5 گل و 7 گل است. منظور از 5 گل تعداد گل های روی تاج است.

  تعمیر مبل چوبی

ترکیب پارچه برای تعمیرات مبل فرحی

انتخاب پارچه کاملا سلیقه ایه و هیچ معیار خاصی نمیشه براش آورد. اینجا  هم شما تنها با نظر من محمد کمره بعنوان نویسنده این مقاله آشنا میشید. این مورد تنها به صورت تجربی و در طول سالیان زیادی کار در زمینه تعمیر مبل به دست اومده. مبنای آن هم باز خورد هایی بوده که از مشتریانم گرفتم. پس کاملا شهودی بوده و هیچ مبنای علمی ندارد.

1- نظر شخصی خودم : با توجه اینکه مبل فرحی جزو دسته بندی مبلمان کلاسیک محسوب می شود بهتره از پارچه های ساده و ترجیحا یک مدل پارچه انتخاب کنید، چرا؟ خوب معلومه چون مبل فرحی خودش کلی منبت و گل و چوب و تاج داره دیگه با این همه نقش و نگار حالا اگه بیاید و یه پارچه شلوغ هم استفاده کنید دیگه خیلی کار شلوغ میشه.

2- سلیقه مشتریان : در سال های اخیر تنوع پارچه مبل استیل خیلی زیاد شده و مثلا برای هر رنگ پارچه 5 تا طرح میزنند. مشتریان بسیار باسلیقه ای داشتم که انتخاب رنگ اونها دید بهتری به من داد. البته همچنان نظر شخصی من اینه همه چیز باید ساده و مینیمال باشه. به نظر من تا چیزی ضرورتی نداره، نباید وجود خارجی داشته باشه، البته این هم از مشکلات ذهن مینیمالیست منه.

  مرکز تخصصی تعمیر مبل ریلکسی برقی، دستی، سالمندی

تنوع مختلف یک رنگ پارچه را به اصطلاح کمبین (combine) یا ترکیب میگن. برای مثال اکثر پارچه های استیل شامل 5 کمبین هستند که شامل گل، ساده، راه، لوزی، پتینه هستند. البته بستگی به کالیته های پارچه (سمپل)  این کمبین ها می تونن کمتر یا بیشتر باشند.

 

چند تا از رایج ترین ترکیب های پارچه برای مبل فرحی به صورت زیر است:

1- تکیه گاه مبل و صندلی ساده + نشیمن مبل و صندلی ها گل + دوتا صندلی میزبان تمام راه

2- تکیه گاه مبل ساده + نشیمن مبل گل + صندلی ها تمام راه

انتخاب پارچه تعمیرات مبل فرحی

انتخاب پارچه تعمیرات مبل فرحی

توجه کنید که هر چقدر تعداد کمبین های پارچه بیشتر شود میزان پرت پارچه بیشتر شده و در نهایت هزینه بیشتری دارد. همچنین زمانی که شما تنها از یک پارچه برای کل مبل استفاده کنید کمترین پرتی را دارد و ارزانترین حالت است.

در شکل بالا برای تکیه گاه از پارچه ساده استفاده شده و برای نشیمن از پارچه سه گل چهارگل استفاده شده.

رویه کوبی مبل فرحی

برای تعمیرات مبل فرحی از دو روش رویه کوبی می توان استفاده کرد.

روش اول : اگر لفاف های نشمبن مبل سالم باشد بهتر است از تخم پنبه برای بارگیری نشیمن استفاده شود و روی آن اسفنج 30 کیلویی 2 سانتی کشیده شود. همچنین اگر قسمت هایی از لفاف شل شده باشه می بایست با استفاده از میخ های بلند و نخ مغزی ترمیم کرد و لفاف را سفت کرد. برای تکیه گاه نیز از اسفنج 30 کیلویی باید استفاده شود.

  تعمیـر مبـل تختخـوابشـو + تعمیر مبل تختخوابشو ترکیه ای

روش دوم : اگر لفاف مبل سالم نیست بهتر است بصورت کامل تخلیه شود و کار به کلاف برسد و از فوم سرد برای نشیمن استفاده شود. توجه شود در هر حالتی برای تکیه گاه از اسفنج 30 کیلویی باید استفاده کنیم.

 

تعمیرات صندلی ناهار خوری فرحی

تعمیرات صندلی ناهار خوری فرحی

استفاده از پارچه راه به این دلیل برای مبل فرحی توصیه میشه که ابعاد تکیه گاه کوچک هست در نتیجه پارچه راه می تونه کار شما رو شیک کنه. البته توجه کنید راه های پارچه نباید خیلی باریک باشه چون حس در هم دویدگی به چشم منتقل میکنه. از طرفی استفاده از پارچه راه باعث کشیده تر شدن صندلی میشه و فضا رو بزرگتر نشون میده.

تعمیرات مبل ناهارخوری فرحی

تعمیرات مبل ناهارخوری فرحی

 

تعمیر ناهارخوری فرحی

اکثر میزهای ناهارخوری فرحی بیضی شکل هستند و ابعاد بزرگی دارند. ما میتوانیم ابعاد میز ناهارخوری را تغییر بدیم، کوچک کنیم یا بزرگتر. با توجه به اینکه فضای خونه ها کم شده می تونید میز ناهارخوری رو به ابعاد مورد نیاز تغییر بدید. مثلا می تونیم میز 10 نفره رو به 4 نفره تبدیل کنیم.

پس اگه دغدغه فضا باعث شده تا فقط مبل رو تعمیر کنید و می خواهید میز رو بدید بره بهتره قبلش با ما تماس بگیرید.

تعمیرات صندلی ناهارخوری فرحی
  پایه مبل

تعمیرات صندلی ناهارخوری فرحی

تعمیر رنگ چوب مبل فرحی

مبلمان فرحی در دهه 60 و 70 در  4 رنگ اصلی تولید شده است. قهوه ای (فندوقی و گردویی) – سفید – طلایی – الوان (چند رنگ)

انتخاب رنگ چوب رابطه مستقیمی با رنگ پارچه دارد. در مجموع بهتر است رنگ چوب را تغییر ندهید زیرا کیفیت های رنگ قدیمی نسبت به رنگ های جدید بسیار بهتر است.

قیمت تعمیرات مبل فرحی

با توجه به اینکه مبل فرحی جنس مصرفی  مانند اسفنج و فوم سرد کمی دارد و همچنین متراژ پارچه بسیار کمی دارد در نتیجه جزو ارزانترین قیمت های مبل تعمیری است. اگر کلاف مبل شما سالم است و شما یکی از این مبل های فرحی را دارید پیشنهاد می کنم حتما آن را تعمیر کنید. مبل های فرحی بسیاری تعمیر کردم که به گفته مشتری 3 مرتبه قبل از ما هم تعمیر کرده بودند.

در کل مبل فرحی مبل با دوام و محکمی هست. شاید در طول زمان قسمت هایی از مبل و دسته و حتی تکیه گاه صندلی ها لق شود اما این موارد بحرانی نیست و به راحتی تعمیر می شود. نکته مهم ساختار مبل است. مبل فرحی ساختار و استاندارد مبلی عالی دارد.

سخن پایانی

تخصص ما در مجموعه مبل شناس تعمیرات و بازسازی مبلمان است. برای انتخاب پارچه، مشاوره و ثبت سفارش تعمیر مبل فرحی میتوانید به دفتر ما مراجعه کنید و یا در واتس اپ 09022608009 پیام دهید.

  ۷ نکته مهم تعمیر مبل که باید بدانیم

آدرس : تهران، اتوبان همت، ستاری جنوب، پیامبرغربی، جهاداکبر پلاک 58 تلفن : 02144025246

 

 

 

 

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۵ رای
2 پاسخ
  1. نازی گفته:

    بسیار عالی توضیح دادید، من تجریش هستم، سفارش تجریش هم انجام میدید؟

    پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *