جوهر خودکار را از روی پارچه مبل

چگونه جوهر خودکار را از روی پارچه مبل پاک کنیم؟

برای اینکه بدانیم چگونه جوهر خودکار را از روی پارچه مبل پاک کنیم ابتدا می‌بایست نوع پارچه را شناسایی کنیم. سپس اقدامات لازم را نسبت به نوع پارچه انجام دهیم. در مرحله بعدی برچسب موجود بر روی مبل یا کاتالوگ مبل را حتما بررسی کنید.

یکی از بهترین روش ها برای از بین بردن لکه جوهر خودکار یا ماژیک از روی مبل محلول سرکه و مایع ظرفشویی می‌باشد. همانطور که میدانید مبل‌ها و فرش‌ها از اصلی ترین لوازم منزل هستند که تمیز بودن آن ها باعث ایجاد جلوه در خانه می‌شوند. با گذشت زمان در خانه ممکن است لکه های خودکار یا ماژیک توسط کودکان بر روی مبل ها دیده شود.

شما با دانستن برخی ترفند ها میتوانید به راحتی این لکه ها را از بین ببرید. در این مقاله بهترین روش ها و ترفند ها را برای از بین بردن لکه های خودکار یا ماژیک از روی پارچه مبل را مورد بررسی قرار میدهیم.

پاک کردن جوهر خودکار را از روی پارچه مبل

پاک کردن جوهر خودکار را از روی پارچه مبل

شناسایی شوینده های پارچه مبل

برای اینکه بدانیم چگونه جوهر خودکار را از روی پارچه مبل پاک کنیم ابتدا باید انواع شوینده‌های اسیدی و غیر اسیدی را شناسایی کرده تا از آسیب رسیدن به پارچه مبل جلوگیری کنیم. برای پخش نشدن لکه جوهر خودکار یا ماژیک بر روی پارچه مبل می‌بایست با دستمال نرم چند ضربه بر روی لکه  بزنید.

  آموزش خرید اصولی مبلمان

سپس محلول سرکه و مایع ظرفشویی را بر روی لکه اسپری کنید و با دستمالی نرم به صورت آرام پاک کنید. ناگفته نماند که برای نتیجه گیری بهتر می‌بایست این کار را چند بار تکرار کنید تا لکه‌ها به طور کامل از روی پارچه مبل پاک شوند. البته همانطور که گفتیم میزان لکه پذیری و تمیز شدن لکه از روی مبل به جنس و کیفیت پارچه آن بستگی دارد.

به عنوان مثال مبل‌هایی که جنس پارچه آن‌ها مرغوب و باکیفیت است خیلی سریع میتوان لکه را از روی پارچه از بین برد. اما از بین بردن لکه از روی مبل‌هایی که جنس پارچه آن‌ها بی کیفیت است و مرغوبیت کافی ندارد بسیار سخت است.

پاک کردن ماژیک از روی مبل

پاک کردن ماژیک از روی مبل

پاک کردن لکه جوهر خودکار یا ماژیک از روی پارچه مبل توسط الکل

همانطور که میدانید لکه جوهر خودکار یا ماژیک یکی از بدترین لکه‌ها می‌باشد که به سختی پاک می‌شود. یکی دیگر از بهترین روش‌ها برای پاک کردن لکه جوهر خودکار و ماژیک استفاده کردن از الکل می‌باشد. به طوریکه می‌بایست مقداری از الکل را بر روی دستمال نرم ریخته و سپس لکه جوهر را به آرامی پاک کنید.

بعد از پاک کردن لکه توسط دستمال آغشته به الکل حتما می‌بایست با دستمالی نم دار و مرطوب دوباره پاک کنید تا لکه‌ها کاملا از بین بروند. بهتر است بدانید که برای پاک کردن لکه‌های جوهر خودکار و ماژیک و خودنویس هرچقدر سریع‌تر اقدام کنید نتیجه مطلوبی خواهید گرفت.

  تعویض پایه مبل

در غیر این صورت جوهر موجود در روی پارچه مبل به عمق بافت پارچه نفوذ کرده و پاک کردن آن دشوار تر است. در استفاده از دستمال آغشته به الکل برای پاک کردن لکه جوهر باید توجه کنید که دستمال را با فشار زیاد بر روی پارچه مبل مالش ندهید.

لکه بر مبل

لکه بر مبل

فوم لکه بر همه کاره

راه دیگر برای پاک کردن لکه های روی مبل اعم از لک خودکار، ماژیک، لکه های حاصل از ریختن غذا روی مبل و یا کثیفی پارچه به مرور زمان استفاده از فوم لکه بر همه کاره است. با استفاده از این فوم لکه بر می توانید به راحتی تمامی لکه ها را از روی مبل، کیف، کفش، سطوح کابینت و هر سطح دیگری پاک کنید.

برای خرید این محصول کاربردی می توانید در واتس اپ به شماره 0902208009 سفارش دهید و یا به صورت حضوری به آدرس: جنت آباد جنوبی، پیامبرغربی، جهاداکبر مراجعه کنید.

 

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۳ رای
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *