خدمات مبل

خدمات مبل

خدمات مبل برای مشتریان خانگی به 6 دسته اصلی تقسیم می شود:

  1. خدمات خیاطی مبل
  2. خدمات رویه کوبی مبل
  3. خدمات مبل در محل
  4. خدمات نجاری مبل
  5. خدمات فوم سرد
  6. خدمات خرد

خدمات خیاطی مبل

خدمات خیاطی مبل شامل دوخت پارچه مبل، دوخت تشک، دوخت کوسن، دوخت کاور یا پیراهن مبل و همچنین تعمیرات همه این موارد است. بیشترین سفارش خیاطی مبل مربوط به دوخت تشک های مبل است. برای سفارش این مورد کافی است تصویر مبل همراه با ابعاد و اندازه های مبل را در واتس اپ مبل شناس به شماره  09022608009  ارسال کنید.

همچنین برای سفارش تشک مبل می توانید به صورت حضوری به دفتر ما مراجعه کنید و پارچه مورد نظر را انتخاب کنید. دوخت تشک مبلمان حدود 7 روز زمان می برد. همچنین مدل های مخلتف تشک مبل را می توانید سفارش دهید.

دوخت پارچه مبل

شما می توانید قبل از رویه کوبی سفارش خیاطی پارچه مبل را به مرکز مبل شناس بسپارید. نحوه کار به 3 روش است.

1- اگر شما تولید کننده مبل هستید می بایست الگو و شابلون های مبل را برای ما ارسال کنید همچنین تصویر مبل را در واتس اپ ارسال کنید.

  تمیز کردن مبل پارچه‌ای

2- اگر شما تعمیر کار مبل هستید آدرس و لوکیشن خود را برای ما ارسال کنید تا نیروهای ما به آدرس شما بیایند و الگو برداری کار را انجام دهند.

3- اگر شما مشتری خانگی هستید و  نیاز به خیاط مبل دارید می توانید به آدرس ما مراجعه کنید و یا ما برای شما نیرو اعزام کنیم.

نکته : چنانچه خیاطی شما به الگو برداری نیاز دارد می بایست برای شما نیرو اعزام کنیم. اگر الگوی خیاطی دارید کافیست آنها را برای ما ارسال کنید.

دوخت تشک مبل

دوخت تشک جزو پر سفارش ترین خدمات مجموعه مبل شناس است. اگر تشک شما مکعب است و هیچ حالت و فرم خاصی ندارد کافیست ابعاد تشک شامل طول، عرض و ضخامت را اعلام کنید. اگر تشک شما دارای الگو و شکل خاصی است (مثلا تشک های مبل استیل دارای گوشه هستند) می بایست یک نمونه یا الگو تشک را برای ما ارسال کنید تا از روی آن الگوی سایر تشک ها را بگیریم. حتی اگر نیاز به الگو دارد اما به هر دلیلی الگو ها را ندارید همکاران ما در قسمت خیاطی به آدرس شما مراجعه می کنند و کار الگو برداری را انجام می دهند.

نکته : دوخت تشک 4 حالت کلی دارد:

  1. تشک های ساده که فقط طبله دوزی دارند که شامل یک صفحه یک تکه است که دور تا دور عمق تشک میچرخد و دو عدد طبله در کناره ها دوخت می شود.
  2. تشک های دیوار دار که شامل دو صفحه زیر و رو هستند و دورتا دور آن دیواره دوخته می شود. تشک با دوخت نما که همان تشک قبلی است و دورتا دور آن با چرخ ضخیم دوز دوخت نما می خورد.
  3. تشک با دوخت مغزی که روی دیواره دو صفحه مغزی دوزی می شود با نخ مغزی پنبه ای اعلاء ( این مورد بیشتر برای مبلمان استیل و کلاسیک استفاده می شود).
  4. تشک با دوخت دوسوزنه ک علاوه بر دوخت ضخیم روی دیواره بروی صفحات از چرخ خیاطی دوسوزنه استفاده می شود و نمای زیبایی دارد( این دوخت معمولا برای مبلمان راحتی مانند: ال کاژو،مبل ربکا ) استفاده می شود.
  انتخاب رنگ پارچه مبل

دوخت لمسه

لمسه به نقوش لوزی روی پارچه می گویند که برخی مواقع توسط رویه کوب روی کار رویه کوبی می شود و به لمسه دست معروف است و برخی مواقع توسط خیاط به وسیله چرخ خیاطی لوزی دوزی می شود که به لمسه دوخت معروف است. شیوه لمسه دوخت اینگونه است که ابتدا با توجه به اندازه کلی کار و نسبت ها به وسیله گچ روی پارچه خط کشی های لوزی انجام می شود و سپس روی این خط ها دوخت انجام می شود. لمسه دوخت هزینه کمتری نسبت به لمسه دست دارد و در برخی کارها تمیزتر است زیرا لمسه کاری دست توسط انسان انجام می شود و دقت چچرخ خیاطی را ندارد.

دوخت کوسن

سایز استاندارد دوخت کوسن مبل 40*40 است. البته سایز های دیگر هم دوخته می شود. یکی از غلط های مصطلح در صنف مبلمان این است که مشتریان خانگی به تشک پشت مبل نیز کوسن می گویند. تشک پشت در واقع تکیه گاه هایی به نسبت بزرگتر از کوسن هستند که بدون وجود آنها نشیمن مبل از حالت استاندارد خارج می شود. در حالی که کوسن کوچک تر بوده و معمولا جنبه تزیینی دارد و برای نشمین مبل کاربری نیست.

خدمات رویه کوبی مبل

رویه کوبی مبل به 2 مدل رویه کوبی مستقیم و رویه کوبی کیسه ای تقسیم می شود. رویه کوبی مستقیم برای مبلمان استیل و کلاسیک انجام می شود. در این نوع رویه کوبی پارچه مبل پس از برش مستقیم روی مبل رویه کوبی میشود و نیازی به خیاطی ندارد.

  نحوه تمیز کردن انواع مبل

در روش دوم یعنی رویه کوبی کیسه ای، پس از برش پارچه به خیاطی منتقل می شود برای دوخت. با توجه به الگوهای مبل دوخت پارچه انجام می شود و در نهایت مانند پیراهن روی مبل کشیده میشود و تنظیم می شود و پس از قرار گرفتن پارچه دوخته شده روی مبل و تنظیم دقیق گوشه ها پارچه رویه کوبی می شود

 

 

 

 

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *